Очеретяне покриття - Це природний, екологічно чистий матеріал, що застосовується з давніх часів.

Очерет використовувався як покрівельне покриття протягом багатьох століть. Гнучкість стебел очерету дає безмежні можливості щодо дизайну та форм.

Завдяки безперечним архітектурним достоїнствам, високим технічним характеристикам та сучасній системі укладання, популярність очеретяних та солом'яних дахів ось уже кілька років безперервно зростає у країнах Західної Європи та США. Для влаштування очеретяної покрівлі використовується водяний очерет, що спеціально вирощується, стебла якого мають високу вологостійкість, міцність і довговічність.

Стебла очерету сортуються за певними параметрами (розмірами, міцністю, пустотою, гнучкістю). Товщина покрівельного килима становить 30 см, що дозволяє уникнути додаткового утеплення покрівлі. Очерет, просочений спеціальними складами, за своєю пожежостійкістю не поступається традиційним покрівельним покриттям. Очеретяної покрівлі не страшні злива, град, сильні заморозки та різкі перепади температур. Будинки, вкриті очеретом, у тому числі розташовані в курортних районах Альп, зберігають свої властивості вже понад 50 років.


БУДИНОК В ГАРМОНІЇ З ПРИРОДОЮ!

Під очеретяною покрівлею ви ніколи не почуєте гуркіт дощу, не відчуєте впливу накопичуваної статистичної електрики, як під металевою.

Під натуральною очеретяною покрівлею тепло взимку, прохолодно влітку, будинок дихає і живе тихим життям під шерех очерету.

Конструкція очеретяної покрівлі виконується на підготовлену обрешітку (суцільну або не суцільну) і кроквяну систему, що витримують вагу покрівельного килима 35-40 кг/м.кв. Очерет укладається пучками і перетягується дротом. Процес укладання вимагає спеціальних інструментів та участі професіоналів. Зазвичай для покриття заміського будинку потрібно 2-3 тижні.


Чому саме очерет?

Якби ви бачили будинок з добре виконаним очеретяним дахом, ви б ніколи не стали ставити такого питання! Просто жоден інший тип покрівлі не має подібної текстури, об'єму та такої індивідуальності.


Який очерет використовується?

Натуральний водний очерет, який ретельно сортується, обрізається, сушиться, збирається в снопи і потім укладається, утворюючи надійне покриття для даху.


Чи слід додатково влаштовувати теплоізоляцію, гідроізоляцію, пароізоляцію та вентиляцію очеретяних покрівель у будинках з мансардними приміщеннями?

Очеретяна покрівля є 'дихаючою', тому що вона не потребує використання пароізоляційних та гідроізоляційних паропроникних мембран і вентиляційних просторів.

Однією з найважливіших переваг очеретяної покрівлі є те, що вона зберігає стабільну температуру - тепло взимку і прохолоду влітку. На відміну від традиційних систем покрівельного покриття, де тепло і волога зберігаються на горищі, для очеретяної покрівлі вентиляція на горищі не потрібна.

Очеретяний дах товщиною 30 см з утлом ухилу 45 градусів відповідає всім сучасним стандартам ізоляції. Термопровідність якісно укладеного очеретяного даху дорівнює термопровідності утеплювача товщиною 10 см. Додаткове утеплення такому даху не потрібно.

Лише за останні десять років до правил будівництва будівель було включено цю вимогу до ізоляції покрівлі. Як виявилося, очеретяний дах мав таку властивість сотні років. Як додаткову цінність очеретяного даху можна назвати її здатність ефективніше поглинати звук, ніж скловата.


Стійкість очеретяних дахів до метеоумов?

Незважаючи на останнім часом поширене помилкове уявлення, очеретяна покрівля стійка до найекстремальніших метеоумов.

Очерет - природно стійкий до вологості. Ця рослина не насичується водою, не промокає і не набухає від вологості. Стебла очерету довжиною 1,5 - 2,2 м за допомогою сталевих стрижнів та дроту прив'язують до основи даху або планки. Нижню частину кожного стебла відводять від схилу даху так, щоб лише останні 2-4 см були зовні, а товщина самої покрівлі становить від 25 до 35 см. В результаті гравітаційного впливу дощ та сніг скочуються по стеблу очерету вниз до виступаючих стебелів і стікають з даху. Вологість не проникає в очеретяний дах глибше, ніж на 3–5 см.

Зрештою виходить легка, сталлю скріплена покрівля. Ось приклад. Коли восени 2007 року над Кримом та півднем України пронісся ураган, який затопив кілька суден, жоден очеретяний дах не втратив і соломинки. Навіть тоді, коли інші види покрівель багатьох будинків цього регіону були дуже пошкоджені.

У Європі та Америці, де схожі погодні явища не рідкість, очеретяні покрівлі показують себе з найкращого боку.


Будинки якого типу можуть бути покриті очеретом?

Очерет використовують як покрівельне покриття для будівель різного виду та призначення, починаючи від маленьких котеджів і закінчуючи великими готелями. Існують лише конструктивні обмеження - ухил покрівлі повинен становити не менше 30 ° за відсутності слухових вікон і не менше 45 ° - за наявності. У високогірних, сніжних районах кут може бути збільшений до 50 °.


Скільки часу займає влаштування очеретяної покрівлі?

Розмір об'єкта визначає тривалість проведення робіт. Орієнтовно, влаштування покрівельного покриття площею 300-400 м.кв. займає 3-4 тижні.


Чи витримає очеретяна покрівля сильний вітер?

Сучасні методи укладання очерету дозволяють створювати один із найміцніших типів покрівельного покриття. Перед укладанням в решетування міцно вкручуються гвинти, які міцно закріплюють вигнутий посередині довгий дріт. Потім на латах розкладають в'язаний очерет і по ньому зверху укладають сталеві стрижні. Дріт, прикріплений гвинтами до решетування, протягують через очерет. Отримують натуральне водовідштовхувальне покриття, міцно прикріплене сталевими стрижнями і дротом до решетування. Стрижні та дріт зверху накриваються наступним шаром очерету і залишаються невидимими. В результаті одержують жорстко в'язане сталевими стрижнями покрівельне покриття, яке витримає вітер будь-якої сили.


Яким чином влаштовується гребінь даху?

Гребінь даху може бути виконаний з різних матеріалів залежно від дизайнерського рішення будівлі: соломи, вересу, міді, кераміки та матеріалом "РАЙНЦИНК", з гарантією виробника не менше 100 років.


Чи не оселяться гризуни та птахи в очеретяній покрівлі?

Гризунів приваблюють щілини. У якісно покритому очеретяному даху щілин немає. Зазвичай гризуни не поселяються в щільно покладеному очереті, тим більше, що така рослинність їм не до смаку. Слід зазначити, що в тонкі бітумні плити гризуни проникають легше, ніж у очеретяний дах товщиною 25 - 35 см. Якщо у вас не було таких проблем зі звичайним дахом, тим більше вони не виникнуть з очеретяним.

Традиційно гризуни селилися в солом'яному даху, в якому залишалися невибиті зерна, які ставили їхнім джерелом живлення. До того ж, раніше солома ніколи так щільно не укладалася як очерет. Особливо за сучасних технологій.

Птахи також не є проблемою - водяний очерет занадто важкий і міцно закріплений, щоб птахи могли витягнути окремі стебла.

Очеретяна покрівля поверх існуючих покриттів.
село Мощун, Київська область.

Оскільки раніше використані клієнтом матеріали для покрівлі не вирішували проблему теплоізоляції та звукоізоляції в повній мірі, у цьому випадку клієнт прийняв рішення про влаштування очеретяної покрівлі поверх існуючої.

Декоративний гребінь даху.
Це оформлення гребіня даху дуже популярне в країнах Західної Європи, особливо в Нідерландах, Данії, Німеччині та Великій Британії. Незважаючи на його красу, він не є довговічним. Середній термін його служби становить близько 20 років, після чого він потребує заміни.
село Плюти.
Влаштування очеретяної покрівлі при наявності димохода.
Жодні обов'язкові технологічні елементи (димарі, вентиляція та інше) не є перешкодою для очеретяної покрівлі.
Дачне селище під Кийловим.
Елементи, які не бажано допускати.

Зустрічаються елементи, які у влаштуванні очеретяної покрівлі не є бажаними виключно з технічних параметрів. Прикладом таких елементів є з'єднання двох протилежних або суміжних схилів в одній точці.

Незважаючи на те, що ми не брали участь у розробці даної конструкції, нам все одно довелося вирішувати проблеми ,що виникли з улаштуванням очеретяної покрівлі.

село Мархалівка.
Приклад внутрішнього облаштування приміщень.
місто Київ, Печерський район.
місто Київ, метро Лук'янівська.